Częstą sytuacją w mojej pracy jest przygotowanie się do szkolenia w Sali konferencyjnej, na godzinę przed rozpoczęciem szkolenia, już czekam niecierpliwie aby je rozpocząć. Kiedy już skończę przygotowania i mam jeszcze odrobinę czasu sięgam do lektury jakiejś inspirującej książki. Ostatnio zainspirowała mnie książka Susan Jeffers Nie bój się bać, której fragmenty znajdziecie w tym artykule.

Za każdą z osób, które spotykamy w życiu kryją się inne historie, inne doświadczenia. Dziś prowadzę szkolenie z zarządzania stresem. Każdy z uczestników zdobył się na odwagę przed sobą, aby przyznać, że pewne rzeczy nie układają się tak jakby sobie tego życzył. Przyszli bo chcą to zmienić.

Podobno ponad 90% naszych obaw nigdy się nie spełnia. Czyli nasze negatywne troski mają około 10% szansy, że się sprawdzą. Jeśli tak jest rzeczywiście, to czy myślenie pozytywne nie jest bardziej realistyczne od myślenia negatywnego? Pomyśl, jak to jest w twoim przypadku. Dam głowę, że większość Twoich obaw nigdy się nie sprawdza.

Zastanów się, po co się zadręczać, kiedy można być szczęśliwym? Jeśli poszukując pozytywów w swoim życiu, staniesz się szczęśliwszy to dlaczego jeszcze się wahasz?

Business Psychologist, Mentor, Founder of INSPIRE