Kontakt dla mediów:

Katarzyna Gerlach
+48 606 200 170

Rotacja pracownicza

Brak zainteresowania pracownikiem ze strony firm powoduje spadek ich zaangażowania i niezadowolenie. Badania pokazują, że aż 54% firm nie jest zainteresowana rozmową z pracownikami na temat ich satysfakcji z wykonywanej pracy.

Skutkiem tego pracownicy tracą motywację, nie mają pojęcia jak rozwinie się ich kariera i poszukują miejsca, które zapewni im lepsze perspektywy.

inspire artykuł rotacja_pracownicza

Specjaliści przyznają, że pracodawcy, którzy chcą utrzymać utalentowanych pracowników muszą w większym stopniu zadbać o ich satysfakcję. Powinni starać się poznawać ich potrzeby i oczekiwania – właśnie poprzez badanie satysfakcji pracowniczej.

Wbrew pozorom nie jest to dodatkowy wydatek w budżecie firmy lecz inwestycja, która przyniesie bardzo wymierne korzyści. Pracodawcy empirycznie wiedząc, że utrata pracownika wiąże się z kosztem uważają, że łatwiej, taniej i lepiej zatrudnić w jego miejsce nowego pracownika.

Gdyby taki pracodawca pokusił się o obliczenie ile go kosztuje rotacja pracownicza, to okazuje się, że w niektórych przypadkach są to setki tysięcy złotych, które wydawane są na pokrycie kosztów administracyjnych związanych z odejściem, do tego dochodzą koszty nowego procesu rekrutacyjnego, koszty szkolenia nowego pracownika, koszty związane z utratą wydajności pracy na czas znalezienia i wdrożenia nowego pracownika.

Jednak pracodawcy mogą i powinni monitorować i zapobiegać rotacji, temu służy Badanie satysfakcji pracowniczej

 

TVN24 Biznes i Świat 13.10.2014

Eksperci Inspire coraz częściej zapraszani są do dzielenia się swoim doświadczeniem z szerszym gronem odbiorców! Mirella Piwiszkis-Sawoniaka opowiadała o sposobach radzenia sobie z wypaleniem zawodowym w programie TVN24 Biznes i Świat 13.10.2014.

Link do materiału on-line ]

Business Mixer wrzesień 2013 r.

Wykład Mirelli Piwiszkis: "Skuteczna komunikacja w branży mediowej"

W programie "Biznes dla ludzi" psycholog biznesu i trener Mirella Piwiszkis-Sawoniaka opowiadała o tym, jak zbudować skuteczny zespół marzeń