inspirujemy w osiąganiu rezultatów

szkolenia | coaching | doradztwo hr

Zobacz więcej

Szkolenia Otwarte Inspire

Zobacz tematy najbliższych szkoleń i dołącz do uczestników

Zobacz więcej

Co robimy...Inspirując, pomagamy osiągać rezultaty...

Jak oswoić porażkę?

schody

Wszystkim znane jest powiedzenie Seneki Błądzić jest rzeczą ludzką (łac. Errare humanum est), ale czy każdy pamięta drugą część powiedzenia? Brzmi ono: trwać w błędzie- głupotą (łac. in errore perservare stultum).

Z błędami bywa tak, że czasem ciężko ich uniknąć.

David W. Anderson, założyciel i prezes Famous Dave’s America Inc. Sieci amerykańskich restauracji (obecnie jest 153 lokalizacje w 33 stanach) mawia, że porażka jest nieodłącznym elementem sukcesu. Bez porażek nie byłoby wielkich sukcesów. Jego pierwsza restauracja powstała w 1994 roku, została zniszczona przez pożar, doświadczył on w swoim życiu zarówno frustracji i bankructwa jak i ogromnego sukcesu. Dave wierzy, ze gdyby nie ludzie, których spotkał na swojej drodze a którzy dawali mu drugie szanse nigdy nie byłby tam gdzie jest dzisiaj. Jest założycielem trzech spółek giełdowych na Wall Street; stworzył ponad 18 000 nowych miejsc pracy. Jego sieć restauracji uważana jest za najlepszą koncepcje restauracyjną w stanach. Został wyróżniony stypendium Bush Leadership Fellowship, otrzymał tytuł magistra na Uniwersytecie Harvarda (bez tytułu licencjata) i został uznany za "Emerging Entrepreneur of the Year" (w Minnesocie i Dakocie) przez Ernst & Young, NASDAQ i USA Today .

Dziś Dave poświęca się temu, by dokonać zmian w swojej społeczności i w życiu innych, którzy mają mniej szczęścia. Jako zapalony mówca, podzielał swój optymizm i inspirację z grupami młodzieżowymi i organizacjami społecznymi, podkreślając, że bez względu na to, jak trudne dzisiaj mogą się wydawać, jeśli nigdy nie zrezygnujesz ze swojego marzenia i ciężko pracujesz, jutrzejsze nagrody zawsze nadejdą.
Każdy z nas doświadczył w życiu zawodowym czy prywatnym porażek, czasem mniejszych a czasem większych. Warto spojrzeć na niepowodzenia nie jak na znaki blokujące nasz rozwój, ale jako kolejne stopnie do odniesienia sukcesu.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

Eksperciinspire team

Mirella Piwiszkis - Sawoniaka

Mirella Piwiszkis

Ekspert INSPIRE
Bożena Janowska

Bożena Janowska

Ekspert INSPIRE
Wiktor Sawoniaka

Wiktor Sawoniaka

Ekspert INSPIRE
Bożena Andrzejak

Bożena Andrzejak

Ekspert INSPIRE

Zobacz więcej

 Costa Coffee Polska - zaufali Inspire

Firma INSPIRE dostarczyła innowacyjnych rozwiązań w obszarze rozwoju przywództwa na czasy kryzysu, w pełni dopasowanych do specyficznej sytuacji zmiany, w jakiej znalazła się nasza firma. Akademia przeznaczona dla kierowników regionalnych przełożyła się na wzrost energii w codziennym działaniu zarówno uczestników, jak i pracowników podległych im kawiarni Costa oraz CoffeheavenIwona Szakiewicz, HR Manager Costa Coffee Polska

Luiza lewandowska - HR Director Fiat Bank Polska S.A.

Na pytanie, które zadawałam po warsztatach dla wyższej i średniej kadry menedżerskiej: „Jak było?” najczęściej słyszałam odpowiedź: „Inspirująco”. Myślę, że tajemnicą takiego wpływu na uczestników jest fakt, że trener, skupiając się na osiąganiu jak najlepszych rezultatów, skoncentrowany był zawsze na ludziach. Każdy uczestnik szkolenia czuł, że warsztat jest właśnie dla niegoLuiza Lewandowska, HR Director Fiat Bank Polska S.A.

Zapraszamy do współpracy